Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Saç ekiminde dikkat edilmesi gerekenler

10.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Saç Ekim Merkezi Direktörü Yasemin Gülgör, saç ekimi hakkında bilinmesi gerekenleri anlatarak, özellikle saç ekimi operasyonu sonrası terlemenin önlenmesine dikkat çekti. Gülgör, "Operasyon sonrası terleme olmaması için 1 ay ağır spora izin vermiyoruz. Deniz veya havuza girecekler ise ilk 15 gün dikkatli olmalılar" şeklinde uyardı.

Saç Ekim Merkezi Direktörü Yasemin Gülgör, vücut kıllarıyla ekim yapılmasının kalıcı sonuçlar vermeyeceğini belirtti. Gülgör, bu konuya açıklık getirerek, "Hastalarımız 'vücut kıllarından saç ekimi yapılır mı?' diye soruyor. Vücut kıllarının ömrü kısadır. Ensedeki saç kökleri daha dayanıklıdır ve daim kalır" dedi. Gülgör, hastaların bir uzmana başvurmadan internette okudukları bilgilerle saç ekim operasyonuna karar vermelerini doğru bulmadığını iletti. Gülgör, "Ense analizi ve ekim yapılacak bölgenin sağlıklı olup olmadığı bir uzman tarafından kontrol edilmelidir. Hastalar, internetten araştırarak operasyona karar vermemelidir” şeklinde konuştu. 

1 ay ağır spor yapmama şartı 
Özel Gazi Hastanesi Saç Ekim Merkezi Direktörü Yasemin Gülgör, saç ekimi operasyonunun yan etkisi olmadığını anlatarak, operasyonun yapılacağı ortamın hastanın sağlığı açısından steril olması gerektiğini dile getirdi. Gülgör, "Saç ekiminin bir yan etkisi olmamakla birlikte, herhangi bir komplikasyonlara yer vermemek adına operasyonun ameliyathane ortamında steril şartlar altında gerçekleşmesi gerekmektedir. Saç ekimi sonrası uzmanlar tarafından yıkama ve pansuman hakkında detaylı bilgi verilmelidir. Yatış pozisyonları, kişinin başını çarpmaması ve steril ortamlarda koruması için uzmanların verdiği bilgilere dikkatle uyulmalı. Operasyon sonrası terleme olmaması için 1 ay ağır spora izin vermiyoruz. Deniz veya havuza girecekler ise, ilk 15 gün dikkatli olmalılar. Hastaların operasyon sonrasında hastanede kalmalarına gerek yoktur. Bir gün sonra pansuman için hastalarımızı davet ediyoruz. Dördüncü gün ilk yıkamalarını yaparız. Onuncu gün ise son yıkama yapılır ve hastalar normal hayatlarına dönebilirler. Üçüncü ayda saçlar çıkmaya başlar. Saçların çıkması 1 ile 1.5 yıl sürecektir" diye konuştu. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Ekonomili girişimci gençler okuma, yazma, dinleme, konuşma gibi alanlarda öğrenme güçlüğünü içeren “disleksi” hastalarının yaşadığı zorluklara çözüm geliştirdi.

Yaz tatilinde çocukların internette çok fazla zaman geçirmesi bağımlılık tehdidini de beraberinde getiriyor.

Kent Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mitat Bahçeci, vücudun aşırı miktarda ''kortizol''a maruz kalmasının neden olduğu, halk arası...

Güneş kremi kullanmanın çok önemli olduğunu söyleyen Liv Hospital Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Yelda Kapıcıoğlu güneş kremi kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri anl...

Memorial Lara Tıp Merkezi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Prof. Dr. Ahmet Maden, dijital ekranların göz sağlığına etkileri hakkında bilgi verdi.

Egzersizden etkili sonuç alabilmenin altın kuralı yüzde 100 odaklanmak. Spor sırasında dikkat dağıtan unsurlardan uzaklaşmak hedefe yaklaşmayı sağlıyor. Herbalife Nutr...

Halk arasında çok bilinmeyen, bu yüzden tanısı konulana kadar doktor doktor dolaştıran bir hastalık; boğaz reflüsü. Peki, nedir bu boğaz reflüsü?

Yazarlar
Website Security Test