Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Çalışma alanları, virüslere ve salgınlara karşı hazırlıklı mı?

16.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Dünya Sağlık Örgütü’nün “küresel salgın” ilan ettiği “Korana Virüs, Covid-19” ile mücadelede el ve yüzey hijyeni büyük önem taşıyor.

Ortak yaşam alanları ve kalabalık ortamlar salgın hastalık riskini artırıyor. Riskler için önlem almamak iş kaybına, maddi sorunlara, iş gücü verimliliğinin azalmasına ve hatta can kayıplarına neden olabilir. Bir salgın sırasında, virüsün yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için yapılabilecek birkaç şey vardır. Önemli alanlar ve temas noktalarıyla yüksek riskli alanlar daha sık temizlik gerektirir. Temizlik ve dezenfeksiyon, enfeksiyonun önlenmesi ve salgın kontrolü için temel yapı taşlarıdır. Çapraz kontaminasyon sonucunda patojenler bir yerden diğerine taşınabileceğinden bunu önlemek için el hijyenine ve sık temas edilen yüzeylere özellikle dikkat edilmelidir.

Bu noktada, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış, etkili ve hızlı bir şekilde dezenfekte etmenin yanında, sık kullanımda hassasiyete sebebiyet vermeyecek bir el antiseptiği kullanılmalıdır.

“Virüsten korunmak çok önemli”

Virüs ile mücadelede korunmanın tedavi kadar önemli olduğuna değinen Diversey MEA (Orta Doğu ve Afrika) Profesyonel İş Birimi Bölge Başkan Yardımcısı Gökhan Özdöl, “Çalışanlarınızı ve ziyaretçilerinizi korumanın bir numaralı önceliğiniz olduğu ve iş gücünüzdeki bir salgının işinizi önemli ölçüde etkileyebileceği aşikardır. Bu nedenle salgını önlemek ve/veya yayılımını kontrol altında tutmak için gerekli önlemleri almak ve korunmak çok önemlidir. Özellikle çok sayıda insanın birbirine yakın duracak şekilde bir araya geldiği ortamlarda, önlem almak hayati değer taşır.” dedi.

Özdöl, “Bulaşıcı hastalığı olan bir kişi, hastalığını, temas ettiği yüzeyler ve soluduğu hava ile kolayca bulaştırabilir. Bunu önlemek için musluklar, tuvaletler, kapı kolları, sebiller, çalışma yüzeyleri, telefon ve bilgisayar gibi yüzeylerin hijyenine özellikle dikkat edilmesi gerekir. Bu yüzeylerin etkili ve modern yöntemlerle hijyenik hale getirilmesi gerekir. Biz, Dünya’nın önde gelen hijyen devi markası olarak, virüslere karşı etkinliği onaylanmış ürün yelpazemiz ile hizmet sunmaya devam ediyoruz.” diye ekledi.

“Bulaşıcı hastalıklara karşı Diversey çözümleri”

Özdöl sözlerini, “Şu an gündemimizde olan Koronavirus gibi salgınlara sebebiyet verebilecek patojenler, özellikle ortak yaşam alanlarındaki sık temas edilen yüzeylerden de bulaşmaktadır, dolayısıyla bu alanların hijyenini sağlamak büyük önem taşımaktadır. Diversey olarak, oteller, hastaneler, okullar, restoran ve alışveriş merkezleri gibi toplu yaşam alanlarının hijyenini sağlamaya yönelik uzun yıllardır sunduğumuz çeşitli çözümlerimiz bulunmaktadır. Hastane ve sağlık kuruluşları gibi yüksek risk içeren alanların temizlik ve hijyeni, Hızlandırılmış Hidrojen Peroksit® (AHP®) teknolojisi ile geliştirilmiş Oxivir ürün grubumuz ile güvenle sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra, genel alanlar için Room Care R2 Plus, restoran ve gıda ile temas eden yüzeyler için ise Suma Bac D10 ürünlerimiz yüksek hijyen standartlarını sunmaktadır.” diyerek tamamlandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Dünya çapında uygunsuz sağlık bakım şartları veya tedaviler sebebiyle her yıl milyonlarca hasta zarar görüyor. Dünya genelinde dakikada 5 hasta güvenli olmayan tedavi ...

Manisa'nın Spil Dağı zirvesi yakınlarında kurulu Ayvacık Mahallesi'nin hastalıklara şifa olduğuna inanılıyor.

Dişlerin mine yapısının kristallerden oluştuğunu belirten Estetik Diş hekimi Dr. Efe Kaya, diş macunu seçerken 5 maddeye dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Telefon, tablet, bilgisayar ve tv hareketsiz yaşamı, hareketsiz yaşam da erken yaşta boyunda düzleşme, kambur duruş, omurga ağrısı, belde fıtık, kireçlenme getirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararıyla online eğitimin başlaması ile birlikte öğrenciler, bilgisayar ve televizyon karşısında daha fazla vakit geçirmeye başladı. Uzmanla...

Özel Gözde Kuşadası Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Engin Tolgay, ortalama 5 kadından birinde görülen ve genellikle belirti vermeyen Myomların tes...

1 Eylül itibarıyla balık avı yasağı kalktı ve bugünü bekleyen balıkçılar ''Vira bismillah'' diyerek ilk ağlarını denize attı.

Yazarlar
Website Security Test