Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İEÜ Medical Park Hastanesi 9 yaşında

17.10.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kurulduğu 17 Ekim 2011 yılından bu yana 1 milyon 638 bin hastaya şifa veren İEÜ Medical Park Hastanesi, dünya standartlarında kaliteli sağlık hizmeti vermeye devam ediyor. Hastanenin kuruluş yıldönümü nedeniyle İEÜ Medical Park Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Zafer Beken ve Genel Müdürü Veysi Kubba, hastanenin 9. kuruluş yıldönümünü kutlayarak çalışanlara teşekkür etti.

İEÜ Medical Park Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Zafer Beken, “Uluslararası akreditasyon kuruluşu JCI akreditasyonunun yanı sıra Avrupa Kalite Vakfı (EFQM) tarafından verilen Ege Bölgesi Mükemmellik Büyük Ödülü'ne de sahip olan hastanemiz, İzmir’e katma değer yaratmaya devam ediyor. Bölgenin en büyük özel üniversite hastanesi olarak bizi bağrına basan İzmir halkına teşekkür ederiz.” diye konuştu.

“İzmir’e değer katmaya devam edeceğiz”
Covid-19 salgını nedeniyle dünya sağlık sisteminin zor bir sınav verdiğini dile getiren Beken “Güçlü sağlık altyapımızla Covid-19’a karşı başarılı bir mücadele veriyoruz. Bu süreçte de hiç ara vermeden başta İzmirliler olmak üzere tüm dünya vatandaşlarına sağlık hizmeti vermeye devam ettik.” dedi.

46 branş ile 2011 yılından bu yana, 1,5 milyonun üzerinde hastaya hizmet verdiklerini söyleyen Beken; “Bu süre zarfında 86 bin 396 ameliyat ve invaziv işlem gerçekleştirdik. 173 bin 560 yoğun bakım hastasına baktık. Üstelik tüm bunları uluslararası standartlardaki hizmet kalitemizle gerçekleştirdik. Tüm branşların yanı sıra Onkoloji, Kemik İliği Nakli, Kardiyoloji ve Tüp Bebek alanlarında referans hastane konumundayız. Kemik İliği Nakli Merkezi’mizde, 28’i 2020 yılında olmak üzere toplam 816 nakil gerçekleştirdik. Onkoloji Merkezi’mizde kanser hastalığının tanı ve tedavisinde kullanılan ileri teknoloji ürünleri, Radyoterapi (LINAC), PET (Pozitron Emisyon Tomografisi), MR (Manyetik Rezonans), BT (Bilgisayarlı Tomografi), Sintigrafi ve daha pek çok görüntüleme ve laboratuvar tetkik olanaklarımız ile hizmet veriyoruz. Kardiyoloji bölümümüzde sanal anjiyografi, koroner girişimsel tedaviler, aort kapak darlığının katater ile tedavisi gibi birçok işlemi gerçekleştiriyoruz.” dedi. Op. Dr. Beken, 81 ülkeden 12 binin üzerinde yabancı hastanın tercihi olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Fonksiyonel Tıp ve Sağlıklı Yaşam Merkezi
Türkiye’de ilk kez bir hastane bünyesinde Fonksiyonel Tıp ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin açıldığını dile getiren Op. Dr. Zafer Beken; “Kronik ağrı, sindirim bozuklukları, nörolojik hastalıklar, alerji, kolesterol yüksekliği, diyabet, cilt ve otoimmün ve enflamatuar hastalıklar başta olmak üzere benzer nitelikteki hastalıklardan muzdarip birçok hastaya umut oluyoruz. Her bir kişi için hastalığın kökeninde yatan ana nedenleri inceleyen Fonksiyonel Tıp sayesinde hem kronik hem de bağışıklık sisteminden kaynaklanan birçok hastalık gerileyebiliyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye odaklanan Fonksiyonel Tıp; her hastanın genetik, biyokimyasal yapısı ve yaşam tarzı ile ilgili verileri toplayarak kişiye özgü tedavi planı uyguluyor.” diye konuştu.

Kadın İstihdamında Öncü
9 yıldır sağlık çalışanı istihdamında önemli rol oynadıklarını dile getiren İEÜ Medical Park Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba, toplam 1203 çalışanın 804’ünün kadın çalışan olduğunu belirterek “Sektörde kadın istihdamında öncüyüz. Çalışanlarımızın yüzde 66’sı kadın ve yüzde 77’si Y kuşağı. Hastalarımızın olduğu kadar çalışanlarımızın da sağlığına değer veriyoruz. Tüm çalışanlarımızın tek tek vücut analizlerini yaparak, optimum değerler dışında yer alan çalışanlarımıza ücretsiz diyetisyen ve psikolog desteği veriyoruz. Pandemi sürecinin başlangıcından itibaren C ve D vitamini dağıtarak bağışıklıklarını güçlendirmelerine katkıda bulunuyoruz. Düzenli olarak her sabah sağlıklı kahvaltılar ile çalışanlarımızla bir araya geliyoruz. Hastane içerisinde çalışan memnuniyetini artırmak için etkinlikler düzenliyoruz. Çalışanlarımızın yabancı dil konusunda kendilerini geliştirmeleri için online dil eğitimi başlattık.” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Grip aşısının ülke genelinde bir krize dönüşmesi sonrasında vatandaşlar hem grip hem Koronavirüs (Kovid-19) gibi hastalıklarla mücadele konusunda aktarları daha fazla ...

Obezite ameliyatı öncesi günde 750 ünite insülin alan Ali Hikmet Çayhan, ameliyattan 2 gün sonra 50 ünite almaya başladı.

Halk arasında kemik erimesi olarak bilinen osteoporoz, 50 yaş üzerindeki her 3 kadından birinin ve her 5 erkekten birinin sağlığını tehdit ediyor. Uzmanlar, osteoporoz...

5 kez anjiyo, 4 kez stent uygulandı. Kaçamadığı baypas operasyonu sağ ve sol meme atardamarı ile kol atardamarları kullanılarak gerçekleştirildi.

Beynindeki tümör konuşma merkezine baskı yaptığı için konuşma bozukluğu yaşayan 41 yaşındaki hastanın, Medicana International İzmir Hastanesi’nde gerçekleştirilen uya...

Dünya Gıda Günü’nde gıda ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulunan Türkiye Gıda ve Şeker Sanayii İşçileri Sendikası (Şeker-İş) Başkanı İsa Gök, dünyada yaklaşık 2...

İzmir’de ikisi geçtiğimiz şubat, biri de Mayıs ayında kendi kendine elle muayenede memelerinde kitle fark eden üç kadın, kanser mücadelesine bir sıfır önde başladı.

Yazarlar
Website Security Test