Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Özel Sağlık Hastanesi “son teknolojiyle” geri döndü

28.10.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sağlık ve inşaat sektöründeki yatırımlarıyla tanınan Gözde Grubu'nun bünyesinde hizmet veren Özel Sağlık Hastanesi, son teknoloji tanı, tedavi birimleri ve deneyimli hekim kadrosuyla kapılarını açtı.

İzmir'in sağlık konusunda 2 bin 500 yıllık geçmişe sahip olduğunu belirten Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, İzmir'in bir sağlık kenti olduğunu söyledi; yıllardır birçok neslin hatıralarında yer eden Özel Sağlık Hastanesi'ni yeniden hizmete açmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Özel Sağlık Hastanesi'nin, yüksek teknolojisi ve deneyimli ekibiyle Türkiye'de örnek gösterilen sağlık kuruluşlarından birisi olmasını hedeflediklerini belirten Kalı, “Sağlıkta çıtamızı daha da yükselttik. İzmir'e ait önemli markalardan birini tekrardan sektöre kazandırdık. Sorumluluğumuzun farkındayız. Buradan tüm Türkiye ve dünyada, ülkemizin sağlık alanındaki gelişimini gösteren bir iddiayı ortaya koyuyoruz. Yalnızca İzmir ve Ege'den değil Türkiye'den ve yurtdışından hasta kabul ediyoruz. Özel Sağlık Hastanesi, teknoloji kullanımıyla dünyada az sayıda kurumun gerçekleştirebileceği zorluk derecesi yüksek tüm ameliyatlarla, diğer tanı ve tedavi hizmetlerini gerçekleştirecek bir donanım ve kapasiteye sahip. Üroloji konusunda önemli bir merkez olabilmek için çalışmalarımızı tamamladık. Prostatta tanıdan başlayarak tedavide robotik cerrahi, lazer sistemi, Rezum sistemi gibi en ileri teknolojiyi kazandırmak için gerekli yatırımları yaptık.” diye konuştu.

“İzmir Türkiye’nin sağlık merkezidir”

Özel Sağlık Hastanesi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Kenan Kalı, İzmir'in geçmişten gelen sağlık mirasını geleceğe taşımak için bir ekip olarak çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayarak şunları söyledi: “Bu topraklar dünyanın en önemli sağlık tesislerinin olduğu topraklar. 2 bin 500 yıldır bu coğrafyada dünyanın en iyi sağlık hizmetleri veriliyor. İzmir Bergama'da bulunan Asklepion, ölümün giremediği yer olarak bilinir. Ben toprağın bir hafızası olduğuna inanıyorum. İzmir Türkiye'nin asıl sağlık merkezidir. Milattan önceki yıllarda, dünyanın her yerinden insanlar bu topraklara şifa bulmaya geliyorsa, biz bugün de aynı şeyi başarmalıyız. Bu nedenle İzmir'de bir çığır açtık. Çok iyi bir hastane kurduk. Biz sadece Özel Sağlık Hastanesi'nin mirasını değil, bu toprakların 2 bin 500 yıllık mirasını aldığımıza inanıyoruz. Bu bölgeyi yeniden dünyanın dört bir yanından insanların geldiği bir sağlık merkezi yapmak istiyoruz. Hastanemiz için en ileri teknoloji ve akademik çalışma ortamını hedefledik. 1960'lı yıllarda yolculuğa başlayan bu sağlık tesisinin yenilenmesi ve teknolojik yatırımın bu noktaya gelmesinde ekibimin çok emeği oldu. Ekip olarak tüm branşlarda donanımlı bir hastane kurduk. İzmir'i ve Ege Bölgesini sağlık konusunda bir merkez haline getirmek istiyoruz. Kentin geçmişteki mirasını geleceğe taşımak için ekip olarak yolumuzda ilerliyoruz.”

Hastanenin sunduğu imkânlar neler?

Toplamda 100 milyon dolarlık bir yatırımla yaşama geçirdikleri proje hakkında bilgi veren Kenan Kalı, “İzmir’de gerekli donanımı bulamadığı için farklı şehirlere gitmek durumunda kalan kıymetli doktorlarımız var. Biz bu gidişe bir son vermek istedik, Özel Sağlık Hastanesi'ni yenilenen yüzüyle İzmir’imize kazandırdık. 170 yatak kapasiteli hastanemizde 8 ameliyathane bulunuyor. İzmir, Ege ve uluslararası ülkelerdeki hastaları hastanemizde tedavi edeceğiz. Bu anlamda sağlık turizmi konuda da kente önemli bir katkı yapmış olacağız. İzmir sağlık turizmi için önemli bir potansiyel barındırıyor. Sağlık turizmi konusunda da kente örnek olmak istiyoruz. Odalarımıza da ayrı bir önem verdik. Hastalarımızın ve hasta yakınlarının tüm konforunu düşündük. VİP odalarımızın yanısıra 6 odalı Double King Suitimiz de bulunuyor. Özel vale ve otopark hizmetimiz de olacak.” dedi.

Dünyada robotik cerrahinin en gelişmiş örneği olan “Da Vinci Robotik Cerrahi” sisteminin Özel Sağlık Hastanesi'nde hastaların hizmetine sunulduğuna vurgu yapan Kalı, “Açık ameliyata nazaran çok daha kısa sürede iyileşme sağlayan da Vinci Robotik Cerrahi Sistemleri; Üroloji başta olmak üzere Genel Cerrahi, Jinekoloji, Kulak Burun Boğaz, Kalp ve Damar Cerrahisi, Göğüs Cerrahisi ve Pediatrik Cerrahide alanlarında kullanılmaktadır. Robotik cerrahi sisteminde kullanılan enstrümanlar cerrahın el bilek hareketlerini tamamı ile taklit eder ve 540 derece dönebilen özellikleri ile laparoskopik cerrahi ile gerçekleştirilmesi zor ve hatta bazen imkansız cerrahileri kapalı yöntem ile yapılabilir hale getirir. Bu enstrümanlar sayesinde cerrahi, kendi eliyle ulaşamayacağı dar alanlarda rahatlıkla çalışabilmektedir. Üç boyutlu ve 16 kat büyütülerek elde edilen gerçek görüntü sayesinde, özellikle kanser hastalarında tümörün hassasiyetle temizlenebilmesine olanak sağlanmaktadır. Ayrıca ameliyatın kapalı yöntem ile uygulanmasından dolayı daha küçük kesi yapılmakta ve hastalara daha az yara izi ile kozmetik avantaj da sağlamaktadır. Yapılan kesilerin her biri 1 cm’den küçük olmasından dolayı hasta çok daha kısa sürede iyileşmekte ve kısa sürede ayağa kalkarak sosyal ve daha da önemlisi aile yaşamına dönmektedir. Minimal invaziv olmasından dolayı ameliyat sonrası ağrı ve enfeksiyon riski de ciddi derecede azalmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Geçirgen bağırsak sendromu, baş ağrıları, yorgunluk, uyku bozukluğu gibi belirtilerle kendini gösteriyor.

Aşırı iyod alımı tiroid işleyişini bozabilir, tiroidin az çalışmasına (hipotiroidi) ya da aşırı çalışmasına (hipertiroidi) neden olabilir.

İzmir'de koronavirüse karşı koruma sağlamak amacıyla EÜ Aşı ve Araştırma Geliştirme Grubunun yürüttüğü çalışmalarda geliştirilen 2 prototip aşı örneğinin hayvan deneyl...

Saatlerce bacak bacak üzerine atarak veya dizleri kırıp üzerine oturma gibi pozisyonlar sinir hasarlanmasına yol açıyor.

Yazarımız ve yayın kurulu üyemiz Dr. Zeki Hozer, 2021 yılıyla ilgili beklentilerini kaleme aldı.

Yazarımız ve yayın kurulu üyemiz Mahmut Tolon, 2021 yılından beklentilerini kaleme aldı.

Çalışan tek böbreğini de kaybetme riski taşıyan hasta, başarıyla gerçekleştirilen operasyonla hayata tutundu.

Yazarlar
Website Security Test