Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kendisini peygamber ilan eden İskender Evrenesoğlu

31.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kendini Peygamber ve Mehdi ilan eden İskender Evrenesoğlu için Diyanet'ten talep. İskender Evrenesoğlu kimdir? Kendini nasıl peygamber ilan etti? Diyanet İşleri Başkanlığı İskender Evrenesoğlu için erişim engeli talep etti.

Kendini Peygamber ve Mehdi ilan eden İskender Evrenesoğlu'na Diyanet'ten erişim engeli talebi geldi. Evrenesoğlu'na ait 5 internet sitesine erişim engeli isteyen Diyanet İşleri Başkanlığı'nın talebi kabul edildi.

Kendisine vahiy geldiğini ve peygamber olduğunu, "Risalet Nurları" isimli kitabın ise vahiy yoluyla Allah tarafından yazdırıldığını iddia eden İskender Evrenesoğlu'nun sahip olduğu sitelerde yer alan Kur'an-ı Kerim meali ve tefsir yayınları Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği'nce incelenip, "İslam dininin temel nitelikleri açısından sakıncalı olduğu" kararına varıldı ve Evrenesoğlu'nun web sitelerine erişim engeli getirildi. 

EVRENESOĞLU'NUN CENAZESİ GÜNDEM OLDU! 

İskender Evrenesoğlu kimdir?

Kendinin peygamber olduğunu iddia eden, kendini sözde 'resul' ve 'mehdi' olarak tanıtan İskender Evrenesoğlu aynı zamanda Mihr Tarikatı'nın kurucusudur. 1942 yılında doğmuştur.

Eski müsteşar yardımcısı ve Devlet Planlama Uzmanı olan İskender Evrenesoğlu, kendisinin Resulullah olduğunu ve Allah katından kendisine kitap verildiğini iddia etmiştir. Bir zamanlar Nur Tv adlı kanalda sohbetler yapmıştır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 9 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Mr ülkücü

01.02.2019 - 14:48
ŞEREFSİZ ADAM MANTARA BENZİYOR

ahhhhhhhhhhh

31.01.2019 - 18:34
pardon arkadaşlar yalnış görmüşüm kayseri soğanı bu
Diğer Haberler

20’nci yılında İstanbul markasını merkezine alan MARKA Konferansı, İstanbul’un sadece bugününü konuşmayı değil geleceği için çözüm üretmeyi de hedefliyor.

Türkiye’de İnternet tabanlı hizmet sunan yerli şirketlerin yaşadığı rekabet sorunları dönem dönem TELKODER tarafından ortaya konan rapor ve çözüm önerileriyle gündeme ...

Pivot Point Türkiye saç kesim eğitmeni Sinan Ergün’den Türkiye’de en çok tercih edilen “Saç Kesim Teknikleri” hakkında bilgi verdi. Türk kuaförlerin en çok kullandığı ...

Bereketin ve bolluğun sembolü olan nar sofralarınızı renklendiriyor. Sayısız faydası bulunan, kış mevsimin en lezzetli meyvesi nar ile tatlı tuzlu birçok tarif hazırla...

Kış mevsimin gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte çocuklar parklardan ve yazın oynadıkları açık alanlardan uzaklaşarak evde daha çok zaman geçirmeye başlar. Günün...

İngiltere'nin Sussex bölgesinde deniz üzerinde dans eden sığırcık sürüsünün oluşturduğu görüntüler beğeni topladı.

Kansızlık ve idrar yolu enfeksiyonu gibi tanılarla tedavi gören 5 yaşındaki Nur Melek Kaymaz’ın 20 günde 2.5 kilo alması acı gerçeği ortaya çıkardı.

Yazarlar
Website Security Test