Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir kaynıyor!..

26.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP karmakarışık, AKP kararsız; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kimleri aday gösterecekler” sorusunun cevabını araştırırken, gördüğüm manzara bu!..

CHP, “demokrasi sevdalısı” ya, İzmir’de her kafadan bir ses çıkıyor, aday adayı bir yığın insan var, ama “kararı, Genel Merkez verecek”; demokrasinizi sevsinler!..

AKP’de, uzun zamandır “Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener’in adı” hem de “tek aday” olarak söyleniyordu, ama son günlerde kulislere bir başka “fiskos” yayıldı; “rahmetli babasının nasihati, ailesinin de o nasihate katılması” yüzünden, Mahmut Özgener, “adaylığa soğuk bakıyormuş” ve Ankara’ya da “bu mesajları” uçuruyormuş, ne var ki özellikle Binali Yıldırım “İlle de Mahmut” diyormuş…

Dilin kemiği yok, kulislerdeki AKP yönünden duyumlar böyle iken… Birdenbire “Süleyman Soylu” bombası patlayıverdi ve de CHP’liler “şıkır şıkır oynamaya” başladılar; “Adayımız kim olursa olsun, şimdiden kazandık; Binali Yıldım’ı seçmeyen İzmir, Süleyman Soylu’yu seçer mi?”

Evet, Süleyman Soylu “Doğru Yolcu bir aileden geliyor” ve kendisi de o partide siyasete başlamış ama, ya sonrası?..

İşte, o “sonrası” CHP’lileri çok mutlu ediyor; “İnşallah AKP’nin adayı o olur” diyorlar!..

Ne var ki, Binali Bey’in karşısına Aziz Kocaoğlu’nun çıktığını unutuyorlar; bu defa Kocaoğlu, yok!..

CHP’de, “3 ilçe belediye Başkanı’nın adı daha ağırlıklı olarak” geçmeye başladı; Narlıdere, Seferihisar ve Karşıyaka!..

“Ankara’ya çağrılan ve Genel Başkan ile baş başa görüşme yapan” Abdül Batur önde gibi. Tunç Soyer de, Hüseyin Mutlu Akpınar da, “gönüllerindeki aslanı” henüz açık açık belli etmiyorlar ama, “Ankara tüneli” devamlı işliyor; Genel Merkez ve İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu bakalım “kimi seçecek?..”

 

Bu arada son bomba; “Aziz Kocaoğlu da Ankara’ya davet edildi ve Kılıçdaroğu ile “1 saate yakın baş başa görüşme” yaptı. Görüşmeden, duvarların dışına tek kelime sızmadı; “Görüşü alındığı” belli; ama kim için?..

 

********

 

Verdi’den, siyasetçiye!..

Bana soruyorlar; “her yere girip çıkıyorsun, sence CHP’nin İzmir adayı kim olacak?..”

Gülüyor ve diyorum ki; “Siyasette bir gün bile uzun zamandır, her şey değişebilir. Ünlü İtalyan besteci Guiseppe Verdi’nin Rigoletto Operasında ‘dillere pelesenk olmuş’ bir “La donna é mobile / Kadın dönektir” tiradı vardır; onu ‘kadın’ kelimesi yerine, ‘siyasetçi’ kelimesini koyarak söyleyeyim; ‘Siyasetçi dönektir, rüzgarla yel gibi / Düşünceleri hep değişir.’ Eee, varın da bugünden söyleyin bakalım, söyleyebilirseniz; ‘Genel Merkez kimi aday yapacak’; ben müneccim miyim?..”

 

+++++

 

Veda!..

Birileri “gelmek için” çırpınırken, birisi de “Sevgi ile uğurlanmanın hazzını” yaşıyor; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu!..

“Allahaısmarladık” demek için ilçeleri, kasabaları, köyleri dolaşıyor, İzmir ziyaretlerinde de yüzlerce ve yüzlerce el sıkıyor!..

En içten karşılandığı yerler, “büyük hizmet götürdüğü” ve “İzmir Modeli’ni yarattığı” köyler, kasabalar, ilçeler!..

Kadınlar “Babamızdın, gitme” diyorlar, erkekler “kararın değişmesinin çok zor olduğunu” anladıklarından, vedalarında daha objektif davranıyorlar.

Yanındakilerden duyduğuma göre, “kadınların ‘Babamız’ yaklaşımı”, Başkan’ın gözlerini nemlendiriyormuş; eee, “böyle olacağını” kararı vermeden düşünmeli ve de görmeliydi!..

İşte bir fotoğraf, her şeyi anlatıyor; baba ve kızı vedalaşıyor!..

 

+++++++

 

 

Karşıyaka işkencesi!..

Bu Karşıyaka Belediye Başkanlığı’nın basın bürosundaki arkadaşlardan bıktım, usandım. Gönderdikleri bültenlere bakmak istiyorum, hatta resimli olarak kullanmak istediklerim oluyor, ama ne gezer?

Resimleri açmak için, “yok kullanıcı adı, yok şifre, yok parola, yok bilmem nereye tıklama” gibi, insanı azaba sokan bir uygulama yapılıyor.

Halbuki, birçok belediyeden resimler ve dokümanlar geliyor; “bir bilemedin, iki tıkla, şifresiz, parolasız, bilmem ne sitesine tıklamadan” açabiliyorsunuz!..

Bu arkadaşlar, “bizim de, kendilerinin de işlerini zorlaştırarak, zaman kaybettirerek, kendilerine, başkanlarına, belediyelerine zarar verdikleri” nasıl anlayamıyorlar?..

O resimler “devlet sırrı” mı ki, “şifreler, parolalar, kullanıcı adları” soruluyor; tıkla babam, tıkla!..

Sonunda ne oldu; mesela “Karşıyakalılar Takas Şenliği’nde buluştu” organizasyonu için “güzel şeyler” yazacaktım, “resimleri açmak için” uğraştım, bir türlü açamadım, beceremedim, sonunda “bir tıklama ile” bilgisayarımdan sildim attım, bülteni.

Sanıyorum ki, “Karşıyaka Belediyesi için yazdıklarımız”, o büroda kalıyor, Başkan’ın önüne gitmiyor.

Düzeltin be kardeşim, şu parola, kullanıcı adı, şifre işkencesinden kurtarın bizleri!..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Paralel Evren nedir? Bilim insanları Paralel Evren deneyi için düğmeye bastı. Paralel Evren deneyi nasıl olacak, nerede yapılacak? Bilim insanlarının yapacağı Paralel ...

NASA tarafından belirlenen bir asteroidin 2019'dan başlayarak 2116 yılına kadar Dünya'ya 165 kere yaklaşacağı ifade edildi. Son yıllarda Dünya'ya yaklaşan ve çarpma ri...

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı NASA’da siber güvenlik ihlali yaşandığı ve Mars misyonu ile ilgili çeşitli verilerin sızdığı ortaya çıktı. Üstelik bu ihlalin, düny...

Arktik nedir? Arktik'in önemi ne? Enerji şirketlerinin paylaşmaya çalıştığı Arktik Dünya'nın kaderini belirleyecek. Arktik bir bölgedir ve Dünya'nın geleceği konusunda...

Küresel Limit Aşım Günü nedir? Limit Aşım Günü Türkiye için ne zaman, hangi tarih? Bu yıl Türkiye için 27 Haziran (yarın); dünya geneli için ise 29 Temmuz olarak belir...

Mars'ta görevine devam eden Curiosity'den yeni bir keşif geldi. Curiosity, Mars'ta yaşam olabileceğini gösteren gaz seviyeleri tespit edildi.

Dünya ve Mars'ta iki ayrı renkte gün batımı son zamanlarda popüler bir konu oldu. Peki dünyamızda kızıl renkte batan güneş, Mars'ta neden mavi renkte batıyor?

Yazarlar
Website Security Test