Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP’liler zeybek oynuyor!..

30.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ooooo, “Nihat Zeybekçi” adını duyunca, CHP’lilerin yüzlerinde çiçekler açmış, hatta içlerinde “keyifle zeybek oynamaya başlayanlar” bile varmış. “Aziz Başkan’ın boşluğunu dolduramazsak da, kimi aday göstersek, artık İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini rahat ve farklı kazanırız” edemeye başlamışlar.

AKP’lilerin yüzlerini ise “epey limoni gördüm”, karşılaştığım AKP’li dostların çoğu bana dedi ki; “Yahu bir İzmirli aday bulamadık mı; nereden çıktı İzmir’e Denizli’den aday getirmek?. Karşıyaka vapur iskelesine getirsek, vapura binecek onca yolcudan Nihat Bey’i tanıyan ve “Hoş geldiniz Bakanım” diyen kaç kişi çıkar?..”

İzmir’de şöyle bir saat tur attım, bana yansıyan ilk intibalar bunlar!.. Asır’ı açtım. İş alemi ve vatandaşlarla “Nihat Bey” üzerine anket yapmışlar.

Sonra büroma geldim, masamın üzerinde gazeteler. Yeni Asır’ı açtım, iş alemi ve vatandaşlar arasında “anket yapmışlar”; ben buraya sadece birkaçını alacağım.

Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar, söylenebilecek bir – iki klasik “başarı” cümlesinden sonra “ Adaylığı İzmirimiz için hayırlı olsun” diyor.

İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli ise “Tüm partilerin en güçlü adaylarıyla bu yarışa soyunmasını gayet doğal buluyorum. Kentimizi geleceğe taşıyacak projelerin konuşulduğu, tartışıldığı bir seçim yarışı arzu ediyoruz. Bu çerçevede de Sayın Zeybekci'ye ve seçime katılacak tüm adaylara başarılar diliyoruz” cümlelerini kurmuş.

Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Ümit Kaya “tam AKP’li gibi” konuşmuş; “Nihat Zeybekci'ye İzmirlilerin duyarlı davranacağını düşünüyorum. Binali Yıldırım gibi bir değeri elimizden kaçırmıştık. Umarım bu durum tekrar yaşanmaz. Nihat Bey'e bir şans tanımamız gerekiyor.”

Ve, geliyoruz Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi’ye; “Nihat Zeybekci'yi yıllardan beri tanıyoruz. Birlik olarak her zaman onun yanındayız. Tanıdığımız ve sevdiğimiz arkadaşımız. Adaylığının hayırlı olmasını diliyoruz.”

Heyyy Koordinatör Başkan, senin üyelerinin arasında her partiden ihracatçı var. Nasıl “Biz her zaman Nihat Zeybekçi’nin yanındayız” dersin. Sen “kişsel olarak” olabilirsin de, “o unvanı taşıdığın zaman” ve “o unvanından dolayı sana soru sorarlarsa”, nasıl “Hepimiz” diye cevap verirsin? Kaç ihracatçı arkadaşımla konuştum, Gazeteyi okumamışlar, bilmiyorlardı. Eh, aralarında  zatıâlinize biraz hayır dua okuyanlar çıktı, haberin ola!..

 

 

Kutlarız, Avni Erboy’u!..

 

Gazetelerde haber: “İzmir’in duayen gazetecisi, yazar ve spor adamı Avni Erboy, Avrupa Fair Play Birliği (EFPM) tarafından bu yıl ilk kez verilen ve ‘Büyük Ödül’ olarak isimlendirilen ‘European Fair Play Movement Fair Play SPIRIT Award 2018 / 2018 Avrupa Fair Play Hareketi, Fair Play Ruhu Ödülü’nü törenle alarak, Türkiye’ye getirdi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu’nun yönetim kurulu üyesi Avni Erboy ödülünü, Avrupa Fair Play Başkanı Avusturyalı  Christian Hinterberger ve Avrupa  Fair Play Komitesi 2.Başkanı, Dünya Fair Play Birliği Yönetim Kurulu Üyesi  Erdoğan Arıpınar’ın elinden aldı.”

Erboy’a büyük ödül “Uzun yıllar fair play’i anlatan makaleleri, gazete haberleri, davranışları, gazeteci ve spor yöneticisi olarak spora ve fair play’e hizmetleri ve fair play ruhuna yakışan projeleri” gerekçesiyle verilmişti.

Erboy’u, mesleğimiz ve İzmirimiz adına teşekkür ederek, kutluyor, spora, fair play’e destek ve çalışmalarının devamını diliyoruz.

 

 

Alaaddin’in lambası!..

 

Alaaddin Yüksel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığını koyunca, hemen kulaklara fısıldanmaya başlandı; “Bornova Belediye Başkanı olan Aziz Kocaoğlu’nu, Ahmet Piriştina ölünce, boşalan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na o zaman CHP İl Başkanı olan Alaaddin Yüksel seçtirmişti. Şimdi de Alaaddin Yüksel’i, Aziz Kocaoğlu seçtirecek.”

O zamanlar, Piriştina’nın vefatı “belediye başkanlığı üzerinde, aday sayısının fazla olması sebebiyle başlayan sert mücadeleyi” İl Başkanı Yüksel ağırlığını koyarak bitirmiş ve düğümü “Kocaoğlu formülü ile” çözmüştü.

Bugün de, Aziz Kocaoğlu’nun boşaltacağı koltuk için sert mücadele var; ama CHP İzmir İl Başkanı ortalarda yok.

Aziz Kocaoğlu, “Alaaddin Yüksel’i aday yapın” diye kulise girer mi, bilmem. Ama “aday olursa”, sonuna kadar destek vereceğine eminim.

O günlerde “Alaaddin’in lambasından Aziz Kocaoğlu çıkmıştı, bugünlerde acaba “kendisi çıkacak” mı?..

Bekleyelim, görelim bakalım;  Devran döner, Mevlam neyler?..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AstraZeneca, uzaya ilaç gönderimi üzerine çalışmak için Center for Advancement of Science in Space (Uzayda Bilimin Gelişme Merkezi) işbirliğiyle 1 Mayıs’ta yörüngedeki...

Ay küçülüyor. Ay neden küçülüyor? Ay ne kadar küçüldü ve küçülmeye devam edecek mi? Tüm bu soruların cevabı haberimizde...

NASA'nın Hubble Uzay Teleskobu ile 16 yılda çektiği inanılmaz galaksi kümeleri fotoğrafı.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'nın, 2024 yılına kadar Ay’a ilk kez bir kadın astronot göndermeyi planladığı belirtildi.

İsviçre merkezli Algordanza şirketi, hayatını kaybeden yakınlarınızın küllerini elmasa dönüştürüyor. Bu elmasların ismi ise 'Anı Elmasları (Memorial Diamonds).

İnsanlık dünya dışı yaşam araştırmalarında hangi seviyede? Evren'de yalnız mıyız? Dünya üzerinde ve gezegenimizin yörüngesinde kaç tane teleskop var? Uzay araştırmalar...

Japon bilim insanları, Hayabusa2 uzay aracının asteroide bomba atarak yapay bir krater oluşturduğunu açıkladılar.

Yazarlar
Website Security Test