Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ankara’ya aday ''Akşener'' olsun!..

7.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ankara’dan İzmir’e haberler uçuyor; “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir için ‘İlle de kadın aday olsun’ diye diretiyormuş.”

Allah Allah, AKP Adayı Nihat Zeybekçi İzmir için “Mahallenin en güzel kızı, kim istenmez” dedi. Aziz Kocaoğlu cevap verdi; “Ne mahallesi, Türkiye’nin en güzel kızı!..”

Peki, Kılıçdaroğlu, “bu güzel kız için” neden “Adayımız ille de kadın olsun” der, anlamadım. Aslında “İzmir’i bir erkek aday ile nişanlasa ve de 31 Martta da nikah kıyılsa” daha doğru olmaz mı?..

Bakınız, CHP “büyük şehirlerden birine kadın aday istiyorsa”, mesela o il neden “Ankara olmaz?..”

Hatta CHP’lilere bir “önerim olacak”; yooo bu öneriye gülmeyin, düşünün; “Meral Akşener milletvekili bile değil. Fransa başta, çok Avrupa örneğinde olduğu gibi, İyi Parti Genel Başkanı, İyi Parti ile ‘ortak’ Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayınız olsun, onu ikna edin, aday gösterin”, nasıl bomba ama?..

“Hele bir de kazanırsa”, herhalde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Başkent, “hukuken olmasa bile fiilen İstanbul’a taşınır”; ne dersiniz?..

 

Zeybek üzerine tartışma!..

Söz İzmir’den açılmışken devam edelim; Nihat Zeybekçi “adaylığı açıklanınca” dedi ki; “31 Mart akşamı, Kordon’da diz kıra kıra zeybek oynayacağız!..”

Bir yığın mail geldi, “tepki” maili; yooo, “Kazanacağız” demesine değil, tepkiler; “Zeybek için söylediklerine!..”

Diyor ki, okurların bazıları; “Zeybek diz kıra kıra mı oynanır, yoksa diz vura vura mı?”

Ben zeybek konusunda uzman değilim, uzmanlar ne diyor, bilmem. Zeybekçi bu tepkiler için ne der acaba?..

 

Tahrik etmeyin, bölmeyin bu milleti!..

 

Ayıptır, yazıktır; o “dinsel sapkın” Feslinin görüşlerinin nerelere kadar uzandığını ve etkilediğini gösteren bir örnek daha yaşanıyor, İzmir’de. Hani o “Mısıroğlu” soyadlı fesli ve de “Atatürk’e, Annesine ağır hakaretler yağdıran” tarihçi var ya, işte “o kafa!..”

Efendim, rahmetli Turgut Özal Başbakanken yapılmış, İstanbullulara uzun yıllar hizmet vermiş bir “Zübeyde Hanım” adlı Boğaz vapuru ıskartaya çıkarılacakken, İzmir Belediyesi istemiş, almış, bakımdan geçirmiş, pırıl pırıl olmuş ve Karşıyaka rıhtımına demir atmış. Arada bir Pasaport’a da gidermiş.

Gemi, mezarı Karşıyaka’da olan “Zübeyde Hanım’ın hem adını, hem hatırasını” yaşatırken, hem de “gençlere de denizciliği öğretecek” bir müze haline getirilmiş ve 4 yıl önce de “o yıl yapılan yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan” Binali Yıldırım’ın da katılığı bir törenle açılmış. Gezen gezene, hem de ücretsiz,  Zübeyde Hanım’ın fotoğraflarıyla ve de “denizcilikle ilgili ne varsa”, onlarla dolu bir “Denizcilik” Müzesi!..

Aradan 5 yıla yakın zaman geçti, gene bir yerel seçim geliyor ve Ulaşım ve Altyapı Bakanlığı’nın İzmirlilere acı sürprizi var. Zübeyde Hanım Denizcilik Müzesi gemisinin üzerine bir pankart konmuş; “Denizci Millet Kıraathanesi yakında burada açılacaktır.”

Utanmıyorlar, onca ıskartaya ayrılan gemileri var, “yüzer bir Millet Kıraathanesi yapacaksan”, onların birini restore eder, yaparsın, açarsın ve de Zübeyde Hanım’ın hatırasını, adını, müzesini, “kahvehaneye, kafeteryaya, kıraathaneye dönüştürme” cambazlığına soyunmazsın!..

Çok açık, meseleleri Atatürk’le, Annesi ile, Cumhuriyet değerleriyle. İzmirliler başta, Türk halkını “en hassas yerinden vurmak” için.  Yazıklar olsun!..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Amerika'da Dört ayaklı, kapıları açabilen ve uzaktan gözlem aracı olarak görevlendirilen robot polis köpekleri gündem oldu.

Geçici ölüm tekniği (anabiyoz) nedir? Doktorlar ilk kez 'geçici ölüm tekniği' ile bir ameliyat yaparak başarı elde etti.

34 yaşında profesör olarak Türkiye’nin en genç profesörlerinden biri olan Prof. Dr. Tancan Uysal, bilimsel yayınlarıyla dünya listesine girdi.

NASA Uranüs gezegeninin en net fotoğrafını çekti. Güneşe yakınlık sıralamasına göre 7. sırada bulunan Uranüs'ün yeni fotoğrafı paylaşıldı.

Merkür, dün Güneş ile Dünya arasından geçerek gözlemcilere olağanüstü görseller bıraktı. Merkür'ün Güneş önünden geçişini NASA Youtube'da canlı olarak yayınladı.

Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Sevil Acar’ın Bilkent Üniversitesi’nden Prof. Dr. Erinç Yeldan ile birlikte hazırladığı “Dual ...

Dünyada yapay zeka harcamaları ve yatırımları ne kadar? Bu yıl global ölçekte 40 milyar doları bulması beklenen harcamalar önümüzdeki yıllarda ne kadara çıkacak?

Yazarlar
Website Security Test