Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ankara’ya aday ''Akşener'' olsun!..

7.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ankara’dan İzmir’e haberler uçuyor; “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir için ‘İlle de kadın aday olsun’ diye diretiyormuş.”

Allah Allah, AKP Adayı Nihat Zeybekçi İzmir için “Mahallenin en güzel kızı, kim istenmez” dedi. Aziz Kocaoğlu cevap verdi; “Ne mahallesi, Türkiye’nin en güzel kızı!..”

Peki, Kılıçdaroğlu, “bu güzel kız için” neden “Adayımız ille de kadın olsun” der, anlamadım. Aslında “İzmir’i bir erkek aday ile nişanlasa ve de 31 Martta da nikah kıyılsa” daha doğru olmaz mı?..

Bakınız, CHP “büyük şehirlerden birine kadın aday istiyorsa”, mesela o il neden “Ankara olmaz?..”

Hatta CHP’lilere bir “önerim olacak”; yooo bu öneriye gülmeyin, düşünün; “Meral Akşener milletvekili bile değil. Fransa başta, çok Avrupa örneğinde olduğu gibi, İyi Parti Genel Başkanı, İyi Parti ile ‘ortak’ Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayınız olsun, onu ikna edin, aday gösterin”, nasıl bomba ama?..

“Hele bir de kazanırsa”, herhalde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Başkent, “hukuken olmasa bile fiilen İstanbul’a taşınır”; ne dersiniz?..

 

Zeybek üzerine tartışma!..

Söz İzmir’den açılmışken devam edelim; Nihat Zeybekçi “adaylığı açıklanınca” dedi ki; “31 Mart akşamı, Kordon’da diz kıra kıra zeybek oynayacağız!..”

Bir yığın mail geldi, “tepki” maili; yooo, “Kazanacağız” demesine değil, tepkiler; “Zeybek için söylediklerine!..”

Diyor ki, okurların bazıları; “Zeybek diz kıra kıra mı oynanır, yoksa diz vura vura mı?”

Ben zeybek konusunda uzman değilim, uzmanlar ne diyor, bilmem. Zeybekçi bu tepkiler için ne der acaba?..

 

Tahrik etmeyin, bölmeyin bu milleti!..

 

Ayıptır, yazıktır; o “dinsel sapkın” Feslinin görüşlerinin nerelere kadar uzandığını ve etkilediğini gösteren bir örnek daha yaşanıyor, İzmir’de. Hani o “Mısıroğlu” soyadlı fesli ve de “Atatürk’e, Annesine ağır hakaretler yağdıran” tarihçi var ya, işte “o kafa!..”

Efendim, rahmetli Turgut Özal Başbakanken yapılmış, İstanbullulara uzun yıllar hizmet vermiş bir “Zübeyde Hanım” adlı Boğaz vapuru ıskartaya çıkarılacakken, İzmir Belediyesi istemiş, almış, bakımdan geçirmiş, pırıl pırıl olmuş ve Karşıyaka rıhtımına demir atmış. Arada bir Pasaport’a da gidermiş.

Gemi, mezarı Karşıyaka’da olan “Zübeyde Hanım’ın hem adını, hem hatırasını” yaşatırken, hem de “gençlere de denizciliği öğretecek” bir müze haline getirilmiş ve 4 yıl önce de “o yıl yapılan yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan” Binali Yıldırım’ın da katılığı bir törenle açılmış. Gezen gezene, hem de ücretsiz,  Zübeyde Hanım’ın fotoğraflarıyla ve de “denizcilikle ilgili ne varsa”, onlarla dolu bir “Denizcilik” Müzesi!..

Aradan 5 yıla yakın zaman geçti, gene bir yerel seçim geliyor ve Ulaşım ve Altyapı Bakanlığı’nın İzmirlilere acı sürprizi var. Zübeyde Hanım Denizcilik Müzesi gemisinin üzerine bir pankart konmuş; “Denizci Millet Kıraathanesi yakında burada açılacaktır.”

Utanmıyorlar, onca ıskartaya ayrılan gemileri var, “yüzer bir Millet Kıraathanesi yapacaksan”, onların birini restore eder, yaparsın, açarsın ve de Zübeyde Hanım’ın hatırasını, adını, müzesini, “kahvehaneye, kafeteryaya, kıraathaneye dönüştürme” cambazlığına soyunmazsın!..

Çok açık, meseleleri Atatürk’le, Annesi ile, Cumhuriyet değerleriyle. İzmirliler başta, Türk halkını “en hassas yerinden vurmak” için.  Yazıklar olsun!..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Mars'ta görevine devam eden Curiosity'den yeni bir keşif geldi. Curiosity, Mars'ta yaşam olabileceğini gösteren gaz seviyeleri tespit edildi.

Dünya ve Mars'ta iki ayrı renkte gün batımı son zamanlarda popüler bir konu oldu. Peki dünyamızda kızıl renkte batan güneş, Mars'ta neden mavi renkte batıyor?

Işık yılı nedir, nasıl ölçülür? Işık yılı kavramının olabildiğince basit anlatımı haberimizde.

Yapay zekâlar, ileriki yıllarda eğitim sistemlerinin içine dâhil olacak ve öğrencilerin puanlarına karar verecek.

Rusya’nın Plesetsk Uzay Üssü’nden fırlatılan ve Glonass-M navigasyon uydusunu taşıyan Soyuz-2.1b roketine çarpan yıldırım videosu sosyal medyada gündem oldu.

SpaceX şirketi 60 tane internet uydusunu Falcon 9 roketi ile uzaya gönderdi. SpaceX uyduları gönderdiğini Twitter hesabından duyurdu.

Türkiye Mars'a gitmek isteyen ülkeler arasında birinci oldu. NASA'nın Mars projesinde isim başvurusu yapan ülkeler arasında Türkiye bir günde liderliği ele aldı.

Yazarlar
Website Security Test