Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP, İzmir’de Godot’yu mu bekliyor?

11.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP hâlâ “İzmir adayını ve adaylarını açıklayamadı”; bu konuda İzmir – Ankara hattındaki gidiş gelişleri, “mil ya da kilometre olarak toplasak”, herhalde “Dünya’nın çevresini birkaç yüz defa dolaşmış” olurduk. Bugüne kadar uçak şirketleri otobüs şirketleri akaryakıt istasyonları, lokantalar kazandı, bakalım 31 Mart günü kim kazanacak?..

“Sağırsultan” olarak, “bu konuda bazı şeyleri en son duyuyorum” ama, bu duyduklarım “gerçeğin ta kendisi olacak” galiba, bugüne kadar her örnekte olduğu gibi.

Hemen her hafta “İzmir’deki parti merkezlerinde ve nargile kahvelerinde” nabızları yokluyorum; “Büyükşehir ve bazı ilçelerde CHP farklı favori olarak ilan ediliyor” ama bazı ilçeler ki, içlerinde “büyükler” de var, AKP – MHP ittifakı bakımından “iştah açıcı olarak” görünüyor.

Geçen gün, “seçim sonuçları” bakımından bugüne kadar “birkaç defa görüş aldığım” ve de “görüşleri, kesin sonuca çok yakın çıkan” Prof. Dr. Erkan Sevinç Hoca’ya rastladım, bana dedi ki; “CHP İzmir adayları henüz belli değil. Galiba Godot’yu bekliyorlar. Buna rağmen benim tahminim; Büyük Şehir CHP’nin olacak. 30 ilçeden 19’u (17 CHP – 2 İYİ Parti) ve 11’i (8 AKP – 3 MHP) olarak paylaşılacak. CHP adayları açıklansın, daha net konuşacağım. İlçe ilçe.”

Buyurun CHP’liler, “Adaylarınızı bu kadar geciktirmek”, size mi yaradı, yoksa “24 saatin 18 saatinde İzmir ve ilçelerini adım adım dolaşan” Nihat Zeybekçi ve ekibine mi; varın kararı siz verin!..

 

 

Başımız sağ olsun!..

 

Mehmet Karcı’yı kaybettik. Sanki bütün İzmir Hocazade Camii’nin bahçesindeydi, cenaze günü. Öcal Ağabey’e de rastladım, o kalabalıkta, bana dedi ki:

“Türkiye, çok değerli bir evladını kaybetti, onunla Ege Koop’un Danışma ve Düşünce Üst Kurulları’nda yıllar boyu beraber olduk. Düşünce ve proje üretmekte engin bir muhayyilesi ve beyni vardı. Çok yönlü, renkli ve dost canlısı bir arkadaşımızdı. Onu çok arayacağız. Şimdi toplantılarımızda bizlere kim takılacak? Çok üzgünüz, çok!..”

1994 – 2002 yılları arasında 4 dönem İzmir İnşaat Mühendisleri Odası başkanlığı yapan Mehmet Karcı, vasiyeti üzerine memleketi Kula’da toprağa verildi. Toprağı bol, mekanı cennet olsun, nurlar içinde yatsın.

Ailesine, dostlarına, arkadaşlarına, camiasına sabır ve başsağlığı dilerim.

 

Ne gün ama?..

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” ile ilgili olarak “duayen” gazeteci abilerimden “tebrik için” kimi aradıysam, “Ne tebriki kardeşim, ortada tebriklik bir şey yok, matemlik günler var” cinsinden cevaplar aldım.

İşte bana söylenenlerin özeti; “Bugün, işsiz kalan gazeteciler günü olarak matem tutulmalı. Zira çalışandan çok işsiz gazeteci var, ortada. Dahası tutuklu gazetecilerin sayısı da mesleğimizin ne hâle düştüğünü gösteriyor. Böyle bir süreçte ‘Çalışan Gazeteciler Günü olarak’ 10 Ocak’ı kutlayabilir miyiz? Dahası 10 Ocak’ı, çalışan gazeteciler günü yapan 212 sayılı ‘çalışan gazetecilere sosyal hak ve güvenceler veren’ kanun şu anda teorik olarak var, pratik olarak rafta. Uygulanan gazeteci sayısı, çalışan gazetecilerin onda biri bile değil.”

Hani derler ya; “Bir dokun, bin ah dinle”; tam o misal!..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Mars'ta görevine devam eden Curiosity'den yeni bir keşif geldi. Curiosity, Mars'ta yaşam olabileceğini gösteren gaz seviyeleri tespit edildi.

Dünya ve Mars'ta iki ayrı renkte gün batımı son zamanlarda popüler bir konu oldu. Peki dünyamızda kızıl renkte batan güneş, Mars'ta neden mavi renkte batıyor?

Işık yılı nedir, nasıl ölçülür? Işık yılı kavramının olabildiğince basit anlatımı haberimizde.

Yapay zekâlar, ileriki yıllarda eğitim sistemlerinin içine dâhil olacak ve öğrencilerin puanlarına karar verecek.

Rusya’nın Plesetsk Uzay Üssü’nden fırlatılan ve Glonass-M navigasyon uydusunu taşıyan Soyuz-2.1b roketine çarpan yıldırım videosu sosyal medyada gündem oldu.

SpaceX şirketi 60 tane internet uydusunu Falcon 9 roketi ile uzaya gönderdi. SpaceX uyduları gönderdiğini Twitter hesabından duyurdu.

Türkiye Mars'a gitmek isteyen ülkeler arasında birinci oldu. NASA'nın Mars projesinde isim başvurusu yapan ülkeler arasında Türkiye bir günde liderliği ele aldı.

Yazarlar
Website Security Test