Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Millet İttifakı CHP İzmir Karabağlar Adayı Muhittin Selvitopu

4.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

GÖZLEM, Millet İttifakı'nın İzmir Karabağlar Belediye Başkan Adayı Muhittin Selvitopu ile röportaj yaptı.

1- Siyasetin içinde belediyelerin konumuna bakış açınız nedir?

Siyaset amaç değil, araçtır. Bir kamu idaresi olan belediyelerde iktidar olmak yereli yönetmek ve yerel düzeydeki kaynakları halkın kullanımına sunmak, yeniden üretimi ve dağıtımında karar verici konumunda olmak ve kalmaya devam etmek isteyen siyaset kurumu, yerel halkın memnuniyetini siyasetin merkezine almak zorundadır. Siyasilerin böyle bir gereklilikle karşı karşıya olmaları, yerelde siyasal uygulamalardan halkın büyük ölçüde yarar sağlamalarına olanak vermektedir ki, elde edilen bu yararlar yerel halkın memnuniyet düzeyinin bir ifadesi olarak bizlere yansıyacaktır.. Karabağlar özelinde ise; “Güven, şeffaflık, kalite, verimlilik, katılımcılık, hesap verebilirlik, insan odaklı sosyal belediyecilik” olarak belirlediğimiz temel değerlerimiz ışığında sunduğumuz belediye hizmetlerimizle Karabağlara bambaşka bir imaj kazandırma ve hemşerilerimizin bu hizmetlerden eşit olarak yararlanmalarını sağlamaya çalıştık.

2- Belde halkı ile ilişkileriniz nasıldır, sizin gözünüzle belde halkı size nasıl bakıyor?

Belediye dediğimiz, yapı kent halkının yakın denetim ve gözetiminde hizmet sunan bir kamu kurumudur. Bu nedenle görev yaptığım beş yıllık süre içerisinde STK’lar, Meslek Örgütü Temsilcileri, Odalar, Esnaflar, Muhtarlarımız, Üniversiteler, Kent konseyimiz ve her şeyden önce vatandaşlarımız ile bire bir iyi ilişkiler içerisinde oldum. Katılımcı ve insan odaklı dürüst ve bilgi ve tecrübeye dayalı belediyecilik anlayışımız ile tüm hizmetlerimizi sunarken hemşerilerimizi de bizleri denetlemelerini ve karar alma süreçlerinin içerisine yer almalarını sağladım. Bu nedenle hemşerilerimizin bana bakış açısının olumlu olduğunu düşünüyorum. Karabağlar halkının güveni ile beş yıllık hizmet sürecimizin sonuna yaklaşmış bulunmaktayım. Öncelikle bu görevi bize layık gören halkımıza minnettarlığımızı sunmak isterim. Yüreğimizin birlikte attığı, mutluluğu ve üzüntüyü hep birlikte yaşadığımız Karabağlar Halkının desteğinin bundan sonrada bizimle birlikte olacağına tüm kalbimle inanıyorum.

3- Başkan adayı olduğunuz ilçeniz için projeleriniz neler olacak?

Beş yıllık görev sürem içerisinde önceliğimiz kenti etap etap yeniden planlamak oldu. Bu süreci tamamlamış bulunuyoruz. Bundan sonra bu planları uygulamaya koyarak Karabağlar planlı gelişmesini sağlayacağız. Ayrıca hayata geçirdiğimiz ve geliştirmemiz gereken Sosyal, Kültürel, Eğitsel, Sportif Ve Teknolojik ve Altyapıya Yönelik Projelerimizin dışında ayrıca hemşerilerimizden gelen talepleri göz önünde bulundurarak İzmir’in Büyük Meydanlarından biri olacak Vatan Mahallesi Kent Meydanı Projesi, Uzundere Mahallesi Kentsel Tasarım Projesi, Kavacık ve Tırazlı Mahalleleri Köy İyileştirme ve Geliştirme Projesi, Açık Olan Pazar Yerlerinin Üstlerinin Kapatılması, Yeni Kültür Merkezleri, Semt Merkezleri, Sosyal Tesisler, Belediye Hizmet Binaları, Uzundere Gençlik Ve Spor Kompleksi, Uzundere Nasrettin Hoca Çocuk Bilim, Teknoloji, Kültür ve Sanat Merkezi Projesi, Yeni Parklar Yapılması, 166 Sokağa Yürüyen Merdiven Yapılması Gibi Projelerimizin yanında İlçemizdeki Okulların Bakım ve Onarımlarının Yapılmaya Devam Edilmesi, İbadethanelerimizin Bakım ve Onarımları, Temizlikleri ile Diğer İhtiyaçlarının Giderilmesine Devam Edilmesi, Eğitime Destek Verilmesi, Sosyo-Ekonomik Yoksunluk İçerisinde Olan Vatandaşlarımıza Desteklerin Geliştirilerek ve Artırılarak Devam Edilmesi, Engelli Vatandaşlarımıza Yönelik Hizmetlerin Artırılması ve Yaygınlaştırılması, Kadın İstihdamı ve Kooperatifleşmeye Destek Verilmesi, Esnafımızın Sorunlarına Yönelik Çalışmalara Onlarında İstekleri Doğrultusunda Devam Edilmesi gibi projelerimiz önümüzdeki beş yıllık sürede gerçekleştirmek istediğimiz projelerimizdir.

4- Hobileriniz nelerdir?

Hobilerim çalışmak, çalışmak, çalışmak ve Karabağlar'a, Karabağlar halkına hizmet etmektir..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Rusya’nın Plesetsk Uzay Üssü’nden fırlatılan ve Glonass-M navigasyon uydusunu taşıyan Soyuz-2.1b roketine çarpan yıldırım videosu sosyal medyada gündem oldu.

SpaceX şirketi 60 tane internet uydusunu Falcon 9 roketi ile uzaya gönderdi. SpaceX uyduları gönderdiğini Twitter hesabından duyurdu.

Türkiye Mars'a gitmek isteyen ülkeler arasında birinci oldu. NASA'nın Mars projesinde isim başvurusu yapan ülkeler arasında Türkiye bir günde liderliği ele aldı.

NASA isminizi Mars'a yolluyor. Ücretsiz olarak kayıt olup isminizi Mars'a gönderebilirsiniz. NASA Mars Projesi'ne adını yazdır. İsmini Mars'a gönder. Başvuru bağlantıs...

AstraZeneca, uzaya ilaç gönderimi üzerine çalışmak için Center for Advancement of Science in Space (Uzayda Bilimin Gelişme Merkezi) işbirliğiyle 1 Mayıs’ta yörüngedeki...

Ay küçülüyor. Ay neden küçülüyor? Ay ne kadar küçüldü ve küçülmeye devam edecek mi? Tüm bu soruların cevabı haberimizde...

NASA'nın Hubble Uzay Teleskobu ile 16 yılda çektiği inanılmaz galaksi kümeleri fotoğrafı.

Yazarlar
Website Security Test