Sosyal Medya Gözlemi

Türkiye'de güncel gelişmelerin hızlı ve şiddetli bir seyir izlediği sosyal medyada bir haftada neler konuşuluyor? Özellikle siyasetin ve güncel olayların en hızlı yaşandığı Twitter'da hangi olaylar ne kadar etki yaratıyor? Gözlem ve yorumlarımız haftalık, duruma göre günlük, olarak bu köşede yer alacak.Kamuoyunu ilgilendireceğini düşündüğünüz bir haberiniz varsa sosyal@gozlemgazetesi.com adresine gönderebilirsiniz.

Yazıları

23.12.2020

Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun dün akşam bir sosyal medya fenomenini de ölümle tehdit etti.

09.12.2020

Aleyna Çakır'ın ölümünde adı geçen Ümitcan Uygun'la sosyal medyada alkol aldığı fotoğrafı paylaşan kadın sosyal medyanın gündeminde.

30.11.2020

Bir grup gencin Dünya ve Güneş'in dönüşü hakkındaki tartışması sosyal medyada yüksek etkileşim aldı. Videoda bazı gençler, Güneş'in Dünya'nın etrafında döndüğünü iddia ederken bazıları da Dünya'nın Güneş'in etrafında döndüğünü savundu.

26.11.2020

Sosyal medyada dolaşan bir palyaço fotoğrafının Instagram'da hiçbir şekilde profil fotoğrafı yapılamadığı iddia ediliyor. Fotoğrafın üzerinde oynanmış bir palyaço fotoğrafı olduğu ve Instagram'da o fotoğrafı profil fotoğrafı yapanlara ödüller bile verileceği ifade ediliyor.

17.11.2020

İstanbul'da Koronavirüs (Kovid-19) hastalarının oluşturduğu iddia edilen yoğunluğu gösteren video sosyal medyada büyük etkileşim aldı. Videoda hastaların sedyelerde sırayla pandemi servisine alındığı görülüyor.

16.11.2020

Antalya'da kaldırımda oturan 4 çocuğun yaptığı ekonomi sohbeti sosyal medyanın gündemine oturdu.

12.11.2020

Sokak röportajında iktidarı eleştiren ifadeler kullandığı için tutuklanan adam İsmail Demirbaş, sosyal medyanın gündeminde. Demirbaş'ın oğlu, babasının serbest bırakılması yönünde çağrı yaptı.

11.11.2020

İzmir'i vuran depremle ilgili TikTok platformunda paylaşılan bir video çeken Ceylin Akçalı isimli kadın, tepki çekti. Akçalı TikTok videosunda depremde enkaz altında kalınmasını ve sonrasında yaşanan can kayıplarını kurguladı.

05.11.2020

Trendyol'da satılan depremle ilgili ürünler sosyal medyanın tepkisini çekti. Trendyol'dan ürünlerin satıştan kaldırıldığıyla ilgili açıklama geldi. Ürünün üstüne İzmir'i vuran depremin sembol görüntülerinden olan Elif Perinçek isimli çocuğun kurtarılma anı görüntüsü basılmıştı.

05.11.2020

ABD'de Donald Trump'ın seçim kampanyası kapsamında seçmenlere gıda paketi göndermesi sosyal medyanın diline düştü.