Sosyal Medya Gözlemi

Türkiye'de güncel gelişmelerin hızlı ve şiddetli bir seyir izlediği sosyal medyada bir haftada neler konuşuluyor? Özellikle siyasetin ve güncel olayların en hızlı yaşandığı Twitter'da hangi olaylar ne kadar etki yaratıyor? Gözlem ve yorumlarımız haftalık, duruma göre günlük, olarak bu köşede yer alacak.Kamuoyunu ilgilendireceğini düşündüğünüz bir haberiniz varsa sosyal@gozlemgazetesi.com adresine gönderebilirsiniz.

Yazıları

27.05.2020

Türkiye'de nereye meteor düştü? Meteor düşmesi nedir? Düşen meteor görüntüleri haberimizde. Türkiye'de birçok noktadan görülen meteor düşmesi haberi sosyal medyada hızla yayıldı. Trabzon, Artvin, Malatya, Elazığ, Bingöl, Diyarbakır, Erzurum, Sivas, Tunceli, Erzincan ve Ardahan başta olmak üzere bir çok şehir için meteor düştü ifadesi kullanıldı.

26.05.2020

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, bölgenin yerel televizyonu Çay TV'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yayına bağlanan Rize Valisi Kemal Çeber ise Alim'den Umre ziyareti hediyesi istedi ve sosyal medyada gündem oldu.

26.05.2020

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Twitter hesabından yapılan paylaşımla iktidarın gündemine oturdu. Soyer'in hesabından atılan tweet ve sonrasında yaşananlar günün en çok konuşulanları arasına girdi.

25.05.2020

Çilek sosyal medyada dolaşan bir video nedeniyle Twitter'da gündem oldu. Dolaşan videoda çileğin içinden kurtçuklara benzeyen böcekler çıktığı görülüyor. Sosyal medya yine durumla mizah yapanlar ve olayı ciddiye alanlar olarak bölündü. Videoyu yayınlayan TikTok kullanıcısı ''kurgu'' olduğunu itiraf etti.

24.05.2020

GSM operatörleri Ramazan Bayramına damga vurdu. Türkiye'de birçok noktada şebeke sorunu yaşayan kullanıcıların şikayetleri üzerine operatör şirketleri açıklama yaptı. Koronavirüs ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle bu yıl operatör şirketlerine aşırı bir yüklenme olduğu değerlendiriliyor.

23.05.2020

KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu) kredi borcu olan öğrenciler kendilerini sosyal medyada hatırlattı.

23.05.2020

Türkiye ile Japonya arasında son günlerde yapılan açılışı yapılan Başakşehir Sakura Hastanesi ve ardından yapılan pozitif açıklamalar, dikkatleri iki ülke ilişkilerine çevirdi. Başakşehir Sakura Şehir Hastanesi’ni kim yaptı? Maliyeti ne kadar? Sosyal medyada trend olan Defne Sakura ismi kime ait?

18.05.2020

Survivor 2020 izlenme sayıları ne? Survivor 2020’deki güncel olaylar sosyal medyayı sallıyor. Ersin Korkut ve köpeği MESS’in fotoğrafı günlerce konuşuldu. Acun Ilıcalı’dan Ersin Korkut’a jest geldi. Survivor 2020 ve Acun Ilıcalı sosyal medya gündeminde büyük yer kaplıyor. Geçtiğimiz hafta sosyal medyada başka neler konuşuldu?

17.05.2020

Daha önce RedHack soruşturmasında gözaltına alınan ancak sonrasında serbest bırakılan Taylan Kulaçoğlu tekrar gözaltına alındı.

16.05.2020

Fatih Portakal'ın İzmir'in Seferihisar ilçesindeki çiftliği birkaç gündür sosyal medyanın gündeminde. Portakal da konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Website Security Test